28 Ekim 2010 Perşembe

Bir Cennet Mekan Akmuar

Dere Kasabasından Sorkuna Sorkunda ise karacahisar köyüne doğru giderken sola sapan yola girersiniz Yol sadece yapılmış bırakılmış olmasına rağmen aracınızın karterinin yere yakınlığı 25 cm üstü ise sorunsuz çıkarsınız.


15 kmkarelik bir alana hakimdir.Doğal bir yapı gibi duran bir boşluk vardır yukarısında. Etrafında bir tane sökük taş veya kaya parçasına rastlayamazsınız. Çünkü yıllardır her meraklı kişi taşın o boşluğa düşüşünü merak edip içine koca koca taşları yuvarlamış veya atmıştır. Çok büyük bir taş atmadığınız sürece taşın yere en son düştüğü sesi duyamazsınız. Bir taşı atarsınız duvara çarpa çarpa aşağı doğru tak tung tok sesleri duyulur ama en son ki o tok ses duyulmaz.. Çapı 10 metreden fazla derinliği ise belirsiz ama 80 metreden az olmayan bu doğal yapı keşfedilmeyi beklerken korumasız olması meraklıların hayatına malolabilir.Bölgede bir bilinmeyen Tarih yatmakta.. Ve her geçen gün defineciler tarafından cahilce ve insafsızca yağmalanmakta..

Daha önce düzenlediğim bir gezi esnasında bu arslan figürlerinin kafa kısmı sağlam duruyordu. Aradan bir hafta geçti ve geriye bu manzara kaldı...
 

0 yorum:

Yorum Gönderme

Twitter Delicious Facebook Digg Stumbleupon Favorites More