16 Ocak 2011 Pazar

Soğla Gölünde Balık Keyfi 16-01-2011

Plan pazartesi yapıldı. Hava şartları iyi olursa cumartesi günü soğlaya balığa gidilecek. Kimler gelecek? Ben ve Hüseyin AKPINAR. Ayrılmaz ikiliJ. Cuma günü gökyüzü aydınlık ve güneşli idi: Hava da çok soğuk sayılmaz.

Cumartesi sabahı  gözlerimi açtığımda dışarısı karanlıktı. Şöyle saate bir baktım saat 08:15.. Eyvah dedim. Bu havada balığa zor gideriz ama hadi hayırlısı. Saat dokuz oldu gökyüzü hala karanlık.
Hüseyin’i aradım,  acaba gitmeyelim der mi diye ama telefonu açar açmaz ‘’ne duruyorsun daha’’ diye sorunca çaresiz sustum.

Hazırlık yaptık şu bu diyene kadar saat 09:30 u geçti. Yola düştük. OPET Petrolun altından solucanları kazdık, bastık gaza..Göl tarafı da aynı karanlık puslu bir hava. Her yere kırağı yağmış. Pes etmek yok arkadaş. Dönmek yok. Vara vardık Züberte Köyüne. Köyü hemen geçtikten sonra 200 metre ileriye kanala yakın bir yere indik. Bende 3 Hüseyin de 2 olta var. Taktık solucanları salladık. Beklemeye başladık. 3-4 dakika geçti. Hemen Hüseyin’in oltaya geldi bir tane, derken benimkinin birine, derken derken beş oltanın hangi birini zapt edeceğimizi şaşırdık. Bu arada yanımıza yavrulu olduğu belli bir köpek geldi. Oltadan çıkan büyük çapakları alıyor, küçüklerini köpeğe  veriyorduk. Uzun zamandır böyle balık çıkmadığı için bu keyfe hasret kalan bizler öğle yemeğini felan boşladık. Saat 15:00 civarı hava  günlük güneşlik oluverdi. Filede 8-10 kg balık. Allah yedirmek nasip etsin.


Duuurrr daha bitmedi. Bozkıra döndüğümüzde Bozkır Gündem Gazetesi, Yılmaz arkadaşımız balığı görünce devreleri yaktı.Yarın bende gideceğim diye. E tamam gidelik. Ama vasıta sorunu var. Bende araç yok. O günde kayınpederin arabasıyla gittik zaten. Ben aracı bulurum dedi. Akşam beni aradı yarın geliyormusun diye gitmemezlik olmaz. Sabah yine düştük yola. Hava yine kapalı. Bu defa değişik ve kalabalık bir ekip. Ben, Yılmaz Katuk, Fatih Turan, ve sucu Abdullah ve Göncü diye  bir arkadaş.


Solucan kazma yeri bu defa değişti. Ama güzergah aynı. Bu defa yola erken çıkmışız ki züberteye vardığımızda saat 10:00 civarı idi. Çamurun içinde kendimize bir yer bulduk. Bu defa bende 2 yılmazda 3 fatihte 3 Abdullah usta da 2 Göncüde 3 olta salladık kanala.. Balıkların bu gün karnı tok. Oltaya az geliyor.Saat 14:e adar yılmaz ile bende 2,5-3 kg diğerlerinde de bir o kadar çapak vardı. Allah bereket versin, yedirmek nasip etsin.0 yorum:

Yorum Gönderme

Twitter Delicious Facebook Digg Stumbleupon Favorites More